Program 2023:

agentura KUKR a sociální komise ÚMČ Praha-Dolní Chabry

Vás zve na milé posezení po sousedsku 

KRÁSA ZRALÉHO VĚKU
hudebně komponovaný pořad určený dříve narozeným, který se koná

ve čtvrtek 21. září 2024 od 14.30 hod.

v divadelním sále Chaberského dvora

Hosté: herečky Libuše ŠvormováNaďa Konvalinková, herečka  a zpěvačka Hanka Křížková a fyzioterapeutka a cvičitelka Mgr. Erika Havlasová 

Moderuje: Mgr. Hana Marie Kunešová, autorka pořadu   

POZOR! POZOR! Počet míst v sále je omezený!

Místo rezervujte: Jitka Goldsteinová: tel.: 283 852 858, mobil: 604 976 653

Přijďte se s námi pobavit! Vezměte s sebou dobrou náladu! Těšíme se na Vás!

______________________________________________________________________________________________________
 

INFORMACE Z PŘEDCHOZÍCH AKCÍ:

 

Vánoční kavárna, lyrická poezie Zdeňky Volencové a vánoční koledy (12/2022)

Dá se říct, že adventní až sváteční náladu, zpěv vánočních koled i písní a čtení autorské lyrické a milostné poezie autorky, herečky Zdeňky Žádníkové-Volencové mohl ve vznešenosti umocnit už jenom chybějící vánoční svařák.

Krása zralého věku s herečkou a spisovatekou Sandrou Pogodovou (09/2022)

Pořad, na kterém se nás sešlo méně než všechna naše předcházející setkání. Pořad, kde jsme se i tentokrát královsky bavili. Pořad, ve kterém zazněla slova vyjadřující naději, nadhled a radost ze života. Dovoluji si vypůjčit slova v knize „Hoď se do pogody“, kterou autorka všem zájemcům podepsala.


Krásné lidské souznění, šansony, herecké příběhy i cvičení (05/2022)

Dáša Zázvůrková svým pěveckým projevem a volbou písní dojala i pohladila, Jitka Sedláčková složila hold seniorkám nad 80 i 90 let, které přišly s krásnou energií svého „mládí“ a Erika Krejčí Havlasová novými cviky a technikami dýchání na zbavení stresu osvěžila naše těla novou energií.

Monika Absolonová s písní Popokatepetl roztančila seniory 16.9.2021

Legendární píseň z muzikálu Rebelové podtrhla atmosféru dalšího dílu pořadu Krása zralého věku. Sešli jsme se v polovině září po roce a půl trvající odmlce způsobené koronou. Setkání bylo vskutku nádherné! Monika Absolonová a Erika Havlasová se skvěle doplňovaly a po celou dobu držely laťku pořadu hodně vysoko. Přítomní hosté – diváci se tak skvěle bavili. 

Pramínek vlasů, Život je jen náhoda a Harlekýn v pořadu Krása zralého věku 10.12.2019

Světový evergreen Jiřího Suchého v podání Martina Klocperka za doprovodu kytary zahájil adventní setkání zábavného autorského pořadu Krása zralého věku určeného seniorům. Program společně s autorkou pořadu uvedla starostka Barbora Floriánová, která všem divákům popřála především hodně zdraví v roce 2020. Poté se slova, hudby, tance i cvičení ujala čtveřice hostů Hanka Křížková, Vlastimil Harapes, Erika Havlasová a Martin Klocperk, kteří přijali pozvání.

„Stářím život nekončí“ je heslo pořadu Krása zralého věku

10. října 2019 nás navštívily herečka Libuše Švormová, muzikálová hvězda Magda Malá, stálice fyzioterapeutka Erika Havlasová a hudebník Václav Tobrman. Atmosféra byla velice noblesní a příjemná, což sálá i z fotografií.

Známá česká herečka a muzikálová zpěvačka Hanka Křížková spolu s herečkou, výtvarnicí a spisovatelkou Ivou Hütnerovou, fyzioterapeutkou Erikou Havlasovou, stálicí programu a profesionálním muzikantem, hráčem na heligonku Jaroslavem Tuzou byli hosty červnového společenského pořadu Krása zralého věku.

Chaberští senioři se znovu dokonale bavili. Zkrátka nepřišly ani jejich chuťové buňky a velké pozornosti se těšila i závěrečná tombola. Opakovaně se potvrzuje, že senioři si umí života užít s noblesou, radostí a úsměvem.   HaMaKu

Krása zralého věku DUBEN 2019

Posezení po sousedsku před Velikonocemi  

Chaberští senioři oslavili Krásu zralého věku

Krása zralého věku je pořad o kráse, síle a energii lidí v seniorském věku. Letošní první díl (otevřeli jsme jím 14. ročník jeho existence) se odehrál ve svatém týdnu v den odpuštění na Zelený čtvrtek. Hudební pořad a interaktivní setkávání seniorů a jejich přátel se neslo v radostné atmosféře, kde nechyběly úsměv, pohyb, povídání, víno i zpěv. Jako vždy i tentokrát se ukázalo, že vnitřní síla a uvědomění si, co ještě zvládnu a co už ne, jsou pro všechny z nás hnacím motorem správným směrem.

   Příjemné odpoledne si v divadelním sále Chaberského dvora užívalo na 60 seniorů a program byl více jak zajímavý: ochutnal se zákusek z učňovské dílny budoucích cukrářů školy Chabařovické na Praze 8, archivní víno z moravských sklepů, součástí programu byla tradiční tombola, kterou svými dárky naplnili sponzoři dlouhodobě s autorkou pořadu spolupracujícími. Nechybělo všemi očekávané a oblíbené protažení těla i nové cviky pod odborným vedením fyzioterapeutky a specialistky na rehabilitační cvičení se seniory Mgr. Eriky Havlasové. Zlatým hřebem bylo vystoupení herečky a královny českého dabingu Valérie Zawadské a pěveckého barda operetní scény Karla Bláhy, který 30 let působil v Hudebním divadle Karlín. Atmosféru jistil hudebník, klavírista a zpěvák Václav Tobrman. Umělci předali květiny chaberským přítomným devadesátníkům, kteří nám všem svou duševní i fyzickou vitalitou dokázali, že věk je pouze číslo. Poděkování patří i vedení naší městské části a všem jejím zaměstnancům, kteří naše pořady podporují pomocí a spoluorganizací.   Hana Marie Kunešová, autorka


Krása zralého věku PROSINEC 2018

Vánoční posezení v Chaberském dvoře

Prosincové posezení se neslo v ležérním taktu kavárenské atmosféry 30 a 40tých let. Vlastně šlo o úplně poslední kulturní ochutnávku roku 2018. Program zaštítila starostka obce Praha-Dolní Chabry, která společně se svými kolegy (radními) popřála všem přítomným seniorům a hostům hodně zdraví a pohodu v roce 2019. Loňské vánoční posezení bylo o to slavnostnější a emocionálnější, protože program v rámci pořadu Krása zralého věku se uskutečnil po delší časové odmlce. Jsem velmi ráda, že nás všichni sponzoři, především vedení ÚMČ Dolní Chabry finančně, materiálně i organizačně podpořili. Veliké díky. 


Program byl, jako ostatně vždycky, malým dárkem a poděkováním našim maminkám, babičkám a dědům (seniorům) za jejich celoživotní práci, péči o nás a lásku. Bez nich bychom neměli možnost navázat na hodnoty a základy, které nám připravili, zachovali a předali. V hledišti i na jevišti vládla úžasná atmosféra, která se po skončení programu přenesla i do prostor knihovny a kulturního centra, kde na diváky čekalo malé občerstvení. 

Hudební notu držel profesionální muzikant Václav Tobrman. Herečka Miriam Kantorková, i ve svém věku stále nespoutaný živel, zavzpomínala na dobu, kdy ani ona neměla odvahu přiznat, že cituje básně kdysi komunisty zakázaného básníka Václava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu. Svým výkonem dokázala, že stále patří mezi první dámy české poezie. Její kolegyně, ochotnická herečka, režisérka a spoluzakladatelka chaberského divadelního souboru DIVOCH Věra Malinová skvěle navodila atmosféru 30 a 40tých let a k básni „Prosinec“, také od J. Seiferta, přidala i nádherný kuplet „Kdeže ty časy jsou“ za hudebního doprovodu Václava Tobrmana. Zpěvák Karel Bláha, kdysi přední sólista divadla Karlín a operetní hvězda 70 až 90tých let potěšil dříve narozené věčně zelenými evergreeny. Mistr zvuku i osvětlovač Bohdan Jelen dbal na kvalitu slova i hudby. Ani vloni nechyběly oblíbené a fyzičku povzbuzující rehabilitační cviky na židlích, které jsme absolvovali pod odborným dohledem profesionální fyzioterapeutky Mgr. Eriky Havlasové, stálice pořadu Krása zralého věku. Odměnou byla hostům bohatá tombola.

O diváky i hosty programu se vzorně postaraly členky sociální komise. Organizačně pomohli Tomáš, David, Kuba a Petr, šikovní deváťáci naší ZŠ ve spolupráci se všemi pracovníky úřadu.

Z ohlasů už víme, že se těšíte na další pořady v letošním roce, což mě i mé kolegy a kolegyně ze sociální komise ÚMČ, které se staly součástí stávajícího týmu, velmi těší a je pro nás závazkem.

Další program plánujeme na začátek dubna, a to konkrétně na Zelený čtvrtek dne 18. 4. v čase od 14.30 hod.

Těšit se opět můžeme na zajímavé hosty, mezi kterými budou herci Libuše Švormová, Jan Hrušínský, Sandra Pogodová nebo zpěváci Hanka Křížková a Michaela Dolinová. Opět nebude chybět tombola a malé občerstvení. Sledujte náš web.

                                           Hana Marie Kunešová, autorka pořadu
                                 Jana Klasová, editor a web master

____________________________________________________________________________________________________________________________

Poděkování patří všem sponzorům: Rada MČ a pracovníci ÚMČ Praha-Dolní Chzabry, Martin Möglich, vedoucí obchodu BILLA, Šárka Rytinová, vedoucí studia Apriori, Dr. Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky, manželé Marie a Jiří Zdeňkovi, Iveta a Josef Kalendovi, Chabrybárna.